0
Електроопалення дешевше газового – це реальність

Електроопалення дешевше газового – це реальність

Опубликовано: 06.08.2018

Часи, коли блакитне паливо вважалося основним джерелом тепла, вже закінчились. Складна газова ситуація, що склалася в нашій країні, й істотне збільшення ціни на газ змушує громадян шукати альтернативу газовому опаленню. Влада України через політичну та економічну ситуацію намагається знайти різні шляхи, що дозволяють зменшити споживання і вартість природного газу. На фоні цього споживачі які хочуть не витрачати багато коштів на опалення цікавить який котел економніший газовий чи електричний? Тому ми зібрали для вас корисну інформацію, яка зможе дати відповіді на ваше питання і допомогти зробити вибір.

Згідно зі статистичними даними електрика подорожчала майже в три рази, а ось ціни на газ збільшилися практично в десять разів. Багато людей вважають, що електричне опалення – це майбутнє України. І тому все частіше для обігріву житла або офісного приміщення використовують електричні котли.

Трішки статистики який котел краще газовий чи електричний

Електричне опалення при застосуванні спеціального тарифу і диференційованого лічильника електроенергії може бути дешевше в порівнянні з газовим опаленням десь на 40 %. При використанні багатотарифного (двозонного й двотарифного) лічильника електрична енергія обліковується як у світлий час доби, так і вночі. У нічний час електроенергія коштує на 30-50 % дешевше, ніж вдень. Використання пільгового «нічного тарифу» на електроенергію й електрокотел з застосуванням акумульованого носія робить електроопалення більш економічним й доступним, якщо порівнювати навіть з газовим опаленням. Ціна на світло вночі нижче майже в чотири рази, ніж вартість денного тарифу. Електрокотел вночі нагріває акумульований теплоносій до необхідної температури. Вдень функціонує тільки циркуляційний насос, який протягом усього дня прокачує теплоносій в опалювальну систему й акумулюючу ємність, і тим саме підтримує оптимальні температурні умови в приміщенні. Це дозволяє заощадити витрати на опалення до трьох-чотирьох разів.

Для тих хто робить вибір обрати електричний котел чи газовий, також повинні знати, що електричні котли приваблюють багатьох споживачів своєю невисокою ціною, надійністю, компактністю та простотою в установці. Сьогодні на ринку опалювальних приладів представлено найширший вибір електрокотлів, як вітчизняного, так і закордонного виробництва.

Електричні котли як джерело тепла найчастіше зустрічаються на дачах, квартирах й приватних будинках невеликої площі. Як правило, електрокотли служать як доповнення до газового опалення або тимчасового рішення для будинків, до яких не проведена газова магістраль.

Варто зробити висновок, електричне опалення при грамотному його монтажі та правильному використанні економічно вигідніше, ніж газова система опалення. По-перше, газова опалювальна система підійде тільки для будинків, розташованих в районі газифікації. У випадку якщо будинок відключено від газової магістралі, то для установки газового котла доведеться витратити чималу суму грошей на проведення газу. По-друге, для установки газового котла необхідно виділити спеціальне приміщення (котельню), обладнати димоходом для відведення продуктів горіння, забезпечити хорошу вентиляцію і скласти дорогий проєкт. По-третє, високоякісний газовий котел, естетичний радіатор та якісні труби обійдуться в рази дорожче, ніж електрокотел.

Обираючи який котел кращий газовий чи електричний головне розуміти, що правильний вибір опалювальної системи – це головна складова затишку і комфорту в будинку, квартирі або офісі. Не поспішайте у своєму виборі й тоді Ви зможете наповнити свій будинок теплом і заощадити Ваш сімейний бюджет.