0
Що потрібно знати при покупці котла?

Що потрібно знати при покупці котла?

Опубликовано: 06.08.2018

Можливості газових котлів з кожним днем все ширше і ширше використовуються власниками квартир, заміських будинків і котеджів. Ці обігрівальні прилади однаково важливі як для людей, що проживають в сільській місцевості, так і для осіб, що мешкають в місті, оскільки вони здатні розв’язувати проблему опалення і нагріву води для санітарно-гігієнічних потреб в житловій або нежитловий будівлі, до якої підведені газові комунікації. Плюси газових котлів полягають в тому, що вони прості в регулюванні, зручні в експлуатації й вигідні з економічної точки зору. Крім того, газова опалювальна система має високий коефіцієнт корисної дії (ККД).

Щоб система опалення була максимально ефективною, в будинку панував комфорт і затишок, необхідно знати деякі нюанси при покупці газового котла. В результаті підвищеного попиту на газове опалення сучасний ринок опалювального обладнання зараз здатний запропонувати самі різні моделі газових котлів, які відрізняються між собою ціною, потужністю, розмірами, типами установки, зовнішнім виглядом тощо. Якщо ви прийняли рішення купити газовий котел, то не поспішайте з вибором. Пам’ятайте, що найкращим вважається той, який здатний ефективно забезпечити вас теплом.

Перед покупкою котла необхідно визначитися з функціями, які буде виконувати система газового опалення. Людям, які хочуть не тільки обігріти будинок, але і забезпечити себе і свою родину гарячим водопостачанням, рекомендуємо звернути увагу на дві моделі – для опалення і для гарячого водопостачання. Сьогодні на ринку або в спеціалізованому магазині можна купити газовий котел і колонку вітчизняного і закордонного виробництва. Сучасні моделі поєднують в собі високі надійні характеристики з привабливим зовнішнім виглядом, тому можна без проблем обрати той газовий котел, який гармонічно впишеться в інтер’єр житлової будівлі.

В залежності від моделі газові котли бувають настінними або підлоговими. На відміну від агрегату підлогового типу настінні варіанти газових котлів компактніші, зручніші в установці, економічні й комфортніші в споживанні. Вони на належному рівні задовольняють потреби в гарячій воді. Такі агрегати підійдуть для невеликих квартир і будинків. Завдяки своїм невеликим габаритам їх можна встановити практично в будь-якому приміщенні. Для його установки не потрібна окрема кімната, як, наприклад, для підлогової моделі. Настінний газовий котел можна розташувати в ванній кімнаті, коридорі, на кухні, лоджії або в передпокої. Мінус настінних газових котлів полягає не тільки в залежності від газу, від джерел електроенергії, але і від відводу викидів шкідливих для здоров’я людини речовин.

Газові котли в підлоговому варіанті більш потужні, ніж настінні моделі, вони здатні забезпечити теплом будинок різної площі. Можуть встановлюватися в відкритих і закритих опалювальних системах. Надійна і проста автоматика підлогових газових котлів дозволяє підтримувати задану температуру в будинку, зупиняти роботу обладнання при проблемах з подачею газу і поганій тязі димоходу. Перевага підлогових котлів в тому, що вони не залежать від електрики. Головне, щоб житлова будівля була підключена до газу. Більшість моделей підлогових котлів потребують димоходу.

Зазвичай газові котли виробляють з чавуну або сталі. Сталеве обладнання має меншу вагу, ніж чавунне, воно таке ж потужне, але його експлуатаційний строк складає близько 10-30 років. А ось котел із чавуну здатен прослужити понад 50 років, тому що не піддається корозії. Вибір газового котла буде залежати від Ваших особистих уподобань, площі опалювального приміщення, регіону проживання і деяких інших чинників. При покупці газового котла важливо враховувати його технічні й експлуатаційні характеристики, функції та додаткові можливості. Це дозволить купити надійне й високоякісне обладнання.

Щоб газовий котел прослужив якомога довше і на всі 100 % зміг вдовольнити потреби мешканців будинку, квартири або дачі в споживанні комфортного тепла, найкраще всього звернутися за консультацією до кваліфікованих фахівців.