0
Твердопаливні котли – як вибрати?

Твердопаливні котли – як вибрати?

Опубликовано: 06.08.2018

З приходом холодної пори року люди масово починають замислюватися над тим, як створити найбільш сприятливу атмосферу комфорту і затишку в будинку. При виборі опалювального обладнання у більшості виникає питання якому виду техніки віддати свою перевагу.

В наш час одним з найбільш поширених опалювальних приладів є твердопаливний котел. Він дозволяє істотно скоротити витрати на опалення і гарячу воду. Його можна використовувати як в якості додаткового, так і в якості основного елементу опалювальної системи. Твердопаливні котли ідеально підходять для будівель, що не підключені до газопроводу, а також приватних домоволодінь (заміського будинку або котеджу), розташованих у місцях з нерозвиненою інфраструктурою.

Правильний вибір котла, що працює на твердому паливі, впливає на ефективність системи опалення, її надійність і продуктивність. Перш ніж вибрати твердопаливний котел дуже важливо визначитись з видом палива. Сучасні моделі даного опалювального обладнання для отримання теплової енергії використовують декілька видів палива. Це може бути буре або кам’яне вугілля, торф, дрова, природна і необроблена деревина, спеціальні гранули – пелети, тирсові брикети, кокс антрацит, солома, лушпиння соняшника, тріска, а також інші деревні, промислові й сільськогосподарські відходи. Сучасні котли на твердому паливі за принципом згоряння палива бувають двох типів:

  • класичні або звичайні;
  • піролізні або газогенераторні (тривалого горіння).

В класичному твердопаливному котлі відбувається звичайний процес згоряння завантаженого палива з виділенням теплової енергії. В піролізних котлах паливо під впливом високої температури виробляє горючий газ, який при подачі в камеру згоряння спалюється. Піролізні твердопаливні котли мають великий попит, завдяки відмінним екологічним показникам, високому рівню ККД (90 %), а також вони забезпечують повне згоряння палива, але їх ціна значно вище на відміну від класичних твердопаливних котлів.

Залежно від матеріалу, що виготовляється твердопаливні котли поділяються на:

  • чавунні;
  • сталеві.

Твердопаливні котли зі сталі коштують, як правило, менше ніж чавунні конструкції. В стальних моделях передбачується верхнє завантаження палива, що робить їх дуже зручними у використанні. Сталеві котли мають привабливий зовнішній вигляд і невелику вагу. Вони невибагливі в експлуатації й не бояться температурних перепадів.

На відміну від чавунних приладів, котли зі сталі володіють меншим робочим ресурсом. Завдяки високій корозійній стійкості чавунні твердопаливні котли здатні прослужити протягом багатьох років. Чавунні котли довго прогріваються, але при цьому довго віддають тепло. Внаслідок своєї конструкції вони невибагливі в експлуатації та не потребують частого чищення від продуктів згоряння. Твердопаливні котли із чавуну, на відміну від сталевих моделей, здатні легко витримати вплив високих температур. Мінус чавунних котлів полягає в їх крихкості. При ударі або падінні вони можуть розколотися. Найбільш вагомими факторами при виборі твердопаливного котла є:

  • площа опалювальної будівлі;
  • висота стель в приміщенні, яке необхідно обігріти;
  • рівень втрати тепла. Потрібно врахувати товщину стін будівлі, кількість і розміри віконних і дверних прорізів;
  • показники найнижчої температури в регіоні.

Твердопаливні котли дозволять швидко, недорого і якісно обігріти як невеликий приватний будинок, так і будь-яке промислове підприємство.