0
Встановлення котла вдома: теорія й практика

Встановлення котла вдома: теорія й практика

Опубликовано: 06.08.2018

Зараз мало кого можна здивувати наявністю газового котла в приватній домовласності, на дачі або у квартирі. Популярність на даний вид опалювального обладнання збільшується з кожним днем. Все це пов’язано з тим, що природний газ вважається одним із найбільш поширених і доступних видів палива, що дозволяє заощадити на сімейному бюджеті українців і забезпечити своє житло комфортною температурою в опалювальний період року. На ринку опалювального обладнання представлено широкий вибір газових котлів від світових закордонних і вітчизняних виробників. Серед такого асортименту можна без проблем обрати моделі, які забезпечать теплом та гарячою водою як крихітну квартиру, так і котедж більшої площі.

При покупці газового котла для приватного будинку, квартири або дачі часто виникає чимало питань, що стосуються його установки, підключення й експлуатації. Газовий опалювальний котел – це не домашня побутова техніка, а складне інженерне обладнання, монтаж якого потребує спеціальних навичок і професіоналізму. Газ, внаслідок якого працює газовий котел, належить до категорії найбільш небезпечних видів палива, тому при установці даного опалювального обладнання дуже важливо враховувати безліч нюансів, направлених на пожежну безпеку і раціональність його експлуатації.

Установка газового обладнання жорстко регламентується нормами й правилами українського законодавства. Дані нормативних документів спрямовані на забезпечення безпеки при монтажі даного виду опалювального агрегату.

Пам’ятайте, недбале і неграмотне підключення, неправильне використання газового обладнання потенційно пожежо- і вибухонебезпечне. Згідно з чинними правилами й нормами України (СНіП “Житлові будинки”, СНіП “Газопостачання”, БНіП “Опалення, вентиляція і кондиціонування” та інші) при установці газового котла в приватному домоволодінні або квартирі необхідно визначити його потужність. Допустима норма потужності для будинків складає близько 20 кВт. Даної потужності цілком достатньо для підтримання комфортної температури в житловому будинку площею 200 квадратних метрів.

Після того як потужність газового котла визначена, необхідно виконати розрахунок годинних витрат газу і визначити теплове навантаження по дому. У цьому допоможе інструкція по використанню газового котла (техпаспорт) або консультація фахівців, наприклад, інженерів-теплотехніків. Більш того, фахівець-проектувальник в галузі використання теплової енергії в побуті може скласти проєкт на підключення та монтаж системи опалення газового типу.

Установка газового котла неможлива без підключення будинку до центральної (міської) системі газопостачання. Для того, щоб отримати дозвіл на підключення до газових магістралей, необхідно написати заяву до відповідних газових служб. І тільки після того, як технічні умови на підключення газу будуть на руках у власника житлового будинку, можна починати установку газового котла. Не поспішайте заздалегідь купувати газовий котел, для початку необхідно отримати дозвіл відповідних органів!

На основі технічних умов на підключення газу розробляється розділ проєкту під назвою «Газопостачання» і починається етап безпосереднього монтажу газового обладнання.

Для підключення газового котла до газової магістралі і його безпосередньої установки рекомендується залучати фахівців, що мають ліцензії на проведення даного виду робіт.

Настінний газовий котел найкраще встановлювати на кухні. Для установки газового котла підлогового виду знадобиться окреме приміщення, тобто котельня. Вона може розташовуватися на першому поверсі приватного домоволодіння або в підвалі. Грамотна і правильна установка газового котла – це запорука тепла і затишку у Вашій фортеці. Дотримання загальних правил по монтажу газового обладнання убезпечить Вас, Вашу сім’ю та оточення.