0
Як обрати електричний котел для опалення будинку

Як обрати електричний котел для опалення будинку

Опубликовано: 17.04.2023

Для опалення приватного будинку більша частина споживачів віддає перевагу електричним моделям опалювальних котлів, які мають масу переваг над іншими видами опалювального обладнання. Щоб переконатися, який електричний котел найкращий для опалення приватного будинку, варто трішки більше дізнатися про особливості та характеристику цього агрегату.

Електричний котел безпечний за газовий, він підключається до електромережі та виробляє теплову енергію для обігріву необхідної площі у квартирі, будинку або на іншому об’єкті. Стійкий попит на електрокотли забезпечений можливістю їх простої установки практично усюди, де це потребується. Такі прилади не залежать від природного палива, не забруднюють атмосферу, не виділяють задимленості.

Основні переваги електрокотлів:

 • Компактні розміри й невелика маса виробу, що забезпечує комфортність установки та кріплення;
 • Сучасна автоматика з захистом від перепадів напруги та збоїв у роботі;
 • Продумана система індикації та датчиків.
 • Практично безшумна робота;
 • Електро- і пожежна безпека;
 • Робота в автоматичному режимі;
 • Ціна.

Такі електричні котли для опалення будинку, на відміну від газових і твердопаливних моделей, не потребує регулярного технічного обслуговування, господарю достатньо проводити профілактику один раз на рік перед початком опалювального сезону. Не потрібно думати про димохід, його прочищення та підключення. Не потрібно отримувати дозвільну документацію на встановлення котла в будинок.

Критерії вибору та технічні особливості

Потужність

Основним параметром при виборі котла є його потужність. Величина потужності відповідає за витрати енергії, яка витрачається на функціонування опалювальної системи. Параметр потужності слід підбирати в залежності від площі обігріву, на кожні 10 квадратних метрів необхідно 1 кіловат потужності. Важливо враховувати, що паспортний розрахунок потужності виходить з середніх оптимальних умов експлуатації, де немає істотних тепловтрат через підлогу, вікна, дах або стіни, а стеля не вище 3 метрів. Якщо ваш будинок недостатньо утеплений, параметр потужності необхідно підбирати індивідуально, в таких приміщеннях енергоефективність знижується на 30-50%.

Спосіб нагріву

Ще один важливий параметр при виборі котла – спосіб нагріву теплоносія, від технології, що використовується залежить левова частка ціни моделі. Електричний котел для опалення може бути виконаний в таких моделях: індукційна, електродна або працювати за допомогою ТЕНів.

Моделі з ТЕНами – найбільш розповсюджені економічні прилади, що мають доволі просту конструкцію (бак для води з вбудованим в нього блоком ТЕНів). ТЕНи – це трубчасті електронагрівачі, що становлять собою прилад для середньотемпературного нагрівання теплоносія. Конструктивно ТЕН виглядає як тонкостінна трубка круглого перетину, що виготовлена із нержавіючої  сталі з поміщеною у середину спіраллю, ізольованої периклазом (оксидом магнію MgO) Сама спіраль виготовлена з ніхрому – жаростійкого матеріалу з високим питомим електричним опором. Кінці ніхромової спіралі виходять назовні за типом контактного стрижня, герметизуються та використовуються напряму для підключення до електричної мережі. Котли з ТЕНом екологічні, відрізняються невеликими габаритами, працюють в автоматичному режимі (ТЕН з автоматикою), представлені в широкому виборі моделей, мають невисоку вартість самого виробу та його установки.

Завод «ТИТАН» виробляє надійну опалювальну і водонагрівальну техніку та пропонує  покупцю широкий асортимент моделей електричних котлів як побутового, так і промислового призначення.

Якщо вам потрібен електрокотел, звертайтесь в компанію «ТИТАН». Менеджери нашої компанії підкажуть, як обрати електричний котел для опалення будинку згідно з індивідуальними параметрами опалювальної території та особистими вимогами клієнта.

Серед електричних котлів Титан має ряд моделей:

 • підлогові й настінні котли;
 • електрокотли з безшумною електронною комутацією;
 • котли серії «Міні» (загалом використовуються у квартирах, офісах і невеликих будинках);
 • міні люкс (напругою 220 і 380 В, найбільш популярна модель серед покупців);
 • міні настінний (220 і 380 В, вбудована помпа);
 • міні преміум (220 і 380 В, безшумна комутація, вбудована помпа);
 • квартирний (220 В, безшумна комутація);
 • котли серії «Мікро» (бюджетна модель, має дуже компактні габаритні розміри та необхідний робочий мінімум стандартних функцій для обігріву приміщення площею від 15 кв. м);
 • електрокотел для опалення будинку серії мікро (220 і 380 В, два режими нагріву);
 • мікро настінний (220 і 380, три режими нагріву, вбудована помпа);
 • котел Титан смарт (має вбудований Wi-Fi модуль, підключається до домашньої мережі Інтернет та керується з будь-якої точки світу через смартфон або планшет);
 • і, нарешті, найпотужніші котли – Титан промислові модульні потужністю до 540 кВт (мають трубну конструкцію та використовуються для опалення більших виробничих і житлових будівель).