0
Як вибрати газовий котел?

Як вибрати газовий котел?

Опубликовано: 06.08.2018

Сьогодні в багатьох квартирах, на дачах та в приватних будинках встановлені обігрівальні котли, які є стержнем автономної опалювальної системи. Найбільш популярними вважаються газові котли, оскільки сучасні моделі прості й комфортні в експлуатації, економічні, безпечні й надійні. Вони дозволяють не залежати від комунальних мереж гарячого водо- та теплопостачання. Завдяки газовим котлам можна самостійно регулювати температуру в тому або іншому будинку.

Дуже часто газові котли встановлюють в котеджах та заміських будинках, до яких підведені газові комунікації. Вони, в залежності від свого виду, здатні забезпечити житло оптимальними температурними умовами. Більшість людей, які бажають наповнити свій дім теплом та затишком, не знають, як правильно вибрати газовий котел. Ефективність всієї опалювальної системи будинку безпосередньо буде залежати від правильного вибору газового котла. Якщо він обраний правильно, тоді в будинку завжди буде комфортна температура. Неправильний вибір, в свою чергу, може привести до холоду, вогкості, збільшенню грошових витрат, псування ремонту, не комфортній обстановці та іншим незручностям в будинку.

Сьогодні на ринку запропоновано широкий вибір газових котлів. І щоб не розгубитися серед такого приголомшливого асортименту, слід знати основні характеристики даних обігрівальних приладів.

Газові котли, запропоновані на ринку опалювального обладнання, бувають:

  • Одноконтурні (тільки для опалення приміщення);
  • Настінними (закріплюються до стіни або монтуються в нішу стіни) і підлоговими (встановлюються на спеціальній підставці або на підлозі);
  • Автономними й енергонезалежними (з використанням джерел електроенергії);
  • Турбовані (без димоходу) і атмосферними (з димоходом);
  • Одноступеневі (тільки один рівень потужності), двоступеневі (два рівні потужності) й з модуляцією (плавним регулюванням потужності).

При покупці газового котла дуже важливо звернути увагу на його потужність. Вона визначається виходячи з опалювальної площі й можливих умов теплових втрат (тобто утеплення) будинку, дачі, квартири або іншої будівлі. Як правило, в описі технічних характеристик, які додаються до газового котла, виробник вказує інформацію про площу приміщення, на якій будуть мінімальні тепловтрати при обігріві цим обладнанням. Наприклад, газовий котел потужністю 10 кВт прекрасно підійде для квартири або будинку площею 125 кв.м. Найкраще за все довірити цей розрахунок професійним теплоенергетикам.

Підлогові моделі газових котлів найкращим чином підходять для приміщень з великою квадратурою, бо вони важкі та громіздкі, і, як правило, для установки потребують окремого приміщення (тобто котельні) і наявності димоходу. Плюс таких приладів полягає в тому, що вони не залежать від подачі електроенергії, економічні й характеризуються високим рівнем потужності. Їх ККД складає 90-93 %. Вони прості та надійні в експлуатації, ніж настінні варіанти. Підлогові газові котли встановлюють тільки в будинках, до яких підведено газ. Вони чудово підійдуть для районів з проблемами подачі електроенергії.

Пам’ятайте, що перед тим ніж купити газовий котел для приватного будинку, дачі або квартири, необхідно визначитися з потребами членів родини в тепловій енергії та гарячій воді. І тільки за цієї умови Ви зможете придбати котел, який повною мірою буде відповідати Вашим потребам та фінансовим можливостям.